Główne Menu

Aktywny wypoczynek

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Aktualności

Wiosenne obserwacje ptaków w Dolinie Baryczy

 

Fundacja Doliny Baryczy w niedzielę 10 czerwca, zaprasza wszystkich miłośników przyrody i ruchu na świeżym powietrzu na wiosenny spacer z ptakami.
Rozpoczynamy o godz. 15.00 przy kąpielisku OSiR w Miliczu, spotkanie uczestników obok parkingu (ul. Poprzeczna 13). Trasa spaceru będzie wiodła z Karłowa nowo utworzoną ścieżką przyrodniczą w kierunku Wałkowa. Spacer będzie okazją do obserwacji przyrody oraz aktywnego spędzenia czasu, połączonego z praktyczną nauką rozpoznawania gatunków ptaków. Koszt od osoby dorosłej 10 zł, młodzież ucząca się 2 zł, dzieci i wolontariusze bezpłatnie. Spacer odbędzie się w ramach projektu „Bird Watching w Dolinie Baryczy” realizowanego przez Fundację Doliny Baryczy z dotacji gminy Milicz. Koordynatorem projektu jest Zofia Pietryka – animator przyrodniczy programu Natura 2000 przy współudziale młodzieżowych wolontariuszy – uczniów milickich szkół. Przy rozpoznawaniu ptaków będzie pomagał doświadczony ornitolog – Bartosz Smyk. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w niedzielnym spacerze. W razie potrzeby udostępnimy lornetki, ale prosimy by w miarę możliwości przyszli Państwo z własnym sprzętem optycznym. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w spacerze w Centrum Informacji Turystycznej w Miliczu, tel. 71/ 38 30 035 w terminie najpóźniej do 9 czerwca (do godz. 13.00). Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia.

labedzFundacja Doliny Baryczy w niedzielę 10 czerwca, zaprasza wszystkich miłośników przyrody i ruchu na świeżym powietrzu na wiosenny spacer z ptakami. Rozpoczynamy o godz. 15.00 przy kąpielisku OSiR w Miliczu, spotkanie uczestników obok parkingu (ul. Poprzeczna 13). Trasa spaceru będzie wiodła z Karłowa nowo utworzoną ścieżką przyrodniczą w kierunku Wałkowa. Spacer będzie okazją do obserwacji przyrody oraz aktywnego spędzenia czasu, połączonego z praktyczną nauką rozpoznawania gatunków ptaków. Koszt od osoby dorosłej 10 zł, młodzież ucząca się 2 zł, dzieci i wolontariusze bezpłatnie. Spacer odbędzie się w ramach projektu „Bird Watching w Dolinie Baryczy” realizowanego przez Fundację Doliny Baryczy z dotacji gminy Milicz. Koordynatorem projektu jest Zofia Pietryka – animator przyrodniczy programu Natura 2000 przy współudziale młodzieżowych wolontariuszy – uczniów milickich szkół. Przy rozpoznawaniu ptaków będzie pomagał doświadczony ornitolog – Bartosz Smyk. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w niedzielnym spacerze. W razie potrzeby udostępnimy lornetki, ale prosimy by w miarę możliwości przyszli Państwo z własnym sprzętem optycznym. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w spacerze w Centrum Informacji Turystycznej w Miliczu, tel. 71/ 38 30 035 w terminie najpóźniej do 9 czerwca (do godz. 13.00). Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia.